חזור לעמוד הבית
נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים תשפ"ד 30.10.2024

לימודים בבית הספר הישראלי לצמחי מרפא-ארומתרפיה, אורח חיים טבעי ובריא בחיבור מקומי ארצישראלי. התוכנית מיועדת לבעלי רקע קודם ומתאימה גם כהעשרה אישית ללא צורך בידע קודם!

לימודי צמחי מרפא – קורס צמחי מרפא

תמיד חלמת לגלות את סודות הטבע וממלכת הצמחים?

מרגישה שיש בטבע משהו שקורא לך להעמיק, לקבל השראה, לחוות ללמוד ולהתחבר לחכמה ולמורשת ריפוי מקומית?

בממלכת הצמחים טמונים כוחות ריפוי עמוקים לגוף ולנפש.

רפואת הצמחים היא פרקטיקת הריפוי העתיקה בעולם מאז ומתמיד, חכמת הצמחים היתה הנדוניה היקרה ביותר אותה העניקו נשים לבנותיהן לריפוי, יופי, בישום ובטחון משפחתי.

תורות הריפוי נמסרו משך דורות והפכו לשיטות טיפוליות יעילות במיוחד ולידע נדיר, מעשי ומשנה חיים!

ארץ ישראל כצומת בין יבשות ניחנה בשפע עצום של צמחי מרפא, זרעים, עצים ושרפים לשימוש יומיומי. אנחנו מרגישות שהגיע הזמן להעיר את הידע העמוק של מורשת הצמחים המקומיים, להיזכר בשפע האוצרות שניתנו לנו לאורח חיים בריא, שפוי ומאוזן ולרכוש ידע המעניק בטחון פנימי, יציבות ויכולת לעזור לסובבים אותנו מתוך חיבור חי ואמיתי עם האדמה.

תוכנית הלימוד בבית הספר הישראלי לצמחי מרפא כוללת לימודים עיוניים ומעשיים ברמה הגבוהה ביותר. היכרות מעמיקה עם צמחי מרפא החל משלב גידולם, שימושים, רקיחת תמציות ומוצרים טיפוליים ועד בניית ארגז כלים טיפולי ושימושי לכל יום.

למי מתאימה תוכנית הלימודים בבית הספר לצמחי מרפא?

  1. לכל מי שרוצה להתקרב לממלכת הטבע, לאזן את אורח החיים היומיומי, ללמוד כלים מעשיים לטיפול וייעוץ, ולהכיר אורח חיים בריא, טבעי ושפוי יותר.
  2. לאנשי מקצוע – מטפלים המגיעים מעולם הרפואה על כל גווניו: יועצים, רופאים, פיזיוטרפיסטיים, נטורופתים, ומורים ליוגה/פילאטיס שרוצים להעמיק, להרחיב ולקבל ארגז כלים טיפוליים ומעשיים ולקבל תפיסת עולם חדשה לגבי בריאות טבעית.
  3. סטודנטים – תוכנית ההכשרה מתחילה מהבסיס ומגיעה עד הרמה הגבוהה ביותר. במהלך הלימודים תבנו לעצמכם עולם פנימי עשיר, יכולת הפקת פורמולות טבעיות ויכולת לייעץ וללוות תהליכים באופן מרתק ומעשי בעזרת הידע, החוויה והכלים אותם תרכשו.
temp2 temp3 temp4

מה מיוחד אצלנו ?

  1. בית הספר הישראלי נמצא בחוות צמחי המרפא שלנו 'ערוגות טיפוח אורגני', ומעניק חוויה מהותית של חיבור פנימי וחיבור לטבע מעצם הקירבה והשהות בסביבה טבעית נעימה ובתוך ערוגות צמחי המרפא שלנו!
  2. לימוד פרקטי – מעבר לידע העיוני, התוכנית עשירה בלימוד פרקטי: הפקת תמציות, פורמולות, יצירת מדף טיפולי החל מהחודש הראשון לפי מערכות הגוף השונות בצמחי מרפא, ארומתרפיה וכלים לאורח חיים מאוזן, חיוני ובריא. במהלך הלימודים מתקיימים סיורי ליקוט וימי יער בפינות נפלאות בטבע.
  3. מאסטרים – מעבר ללימודי תעודה אותם תמצאו בכל מקום,אנחנו מאמינים שהלימוד המשמעותי ביותר נעשה על ידי מפגש עם מאסטרים בתחומם, ולכך מוקדשת משבצת לימוד קבוצה CLASS MASTER – תוכנית ייחודית בה תלמדו כל חודש עם מומחים בתחום, תקבלו השראה, זוויות והיכרות לגבי תחומים ספציפיים. בין התחומים: בושמאות / שרפים / ליקוט / נטורופתיה / רפואת צמחים אנרגטית / רוקחות טבעית ועוד.
    אנחנו מאמינות כי מעבר לתעודה, לימוד אמיתי לחיים מתקיים עם המומחים בתחום, עם מורים בעלי ניסיון ברמה הגבוהה ביותר החיים את עולמות צמחי המרפא.
  4. צמחי מרפא מקומיים – כח הצמחים הארץ ישראלים. כיום רוב מוסדות הלימוד שמים דגש על צמחים מערביים שרובם אינם גדלים כאן ואינם מקומיים ויש לרכוש אותם מארצות שונות. חלק מהותי מתפיסת העולם שלנו היא שהריפוי וכח החיים נמצא ממש כאן, סביבנו בישראל כל אזור ומתנותיו. מתוך כך אנחנו שמות דגש מיוחד על צמחי מרפא מקומיים לפי עונות השנה, זמן הליקוט דרך השימוש והשימור, חיבור שילווה אתכן הרבה מעבר לידע עיוני, חיבור לעונות השנה למקצב האדמה, למיומנות הליקוט ולטבע המקומי.
  5. לימוד מעשי – בבית הספר הישראלי לצמחי מרפא תלמדי את זיהוי הצמח בכל עונה, זמן איסופו דרך שימורו ואופנים מגוונים לרקיחה ויצירה מהצמחים. כל תלמידה מקבלת שפע מוצרים אורגניים אותם רקחה בעצמה במהלך הלימודים.

תוכנית הלימודים מעניקה לך

• ידע עמוק, מעשי ונרחב בעולם צמחי המרפא
* חיבור לאדמה, לטבע, לאורח חיים מאוזן ומסע פנימי של ריפוי טבעי
* מיומנות ליקוט רוקחות טבעית                                                                               *מקצוע מרתק לחיים                                                                                                    * בניית מדף רפואות מהטבע והתאמת פורמולות אישיות
*שבט נשים שצומח יחד במסע היומיום, חיבורים, קשרים וקבוצת למידה חווייתית
* בניית ארגז כלים נרחב בתחומי אורח החיים הבריא, ארומתרפיה וצמחי המרפא

*תעודת מטפל בצמחי מרפא

מבנה תוכנית הלימודים

תוכנית הלימודים כוללת 32 מפגשים שבועיים, 6 שעות לכל מפגש ומתקיימת אחת לשבוע, בימי רביעי בבוקר בין השעות 9:00-15:00 (אחת לחודש עד 16:00)
התוכנית כוללת שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים בהם נרקח, נלקט, נזקק ונלמד להכין פורמולות טיפוליות. כמו כן, התוכנית כוללת סיורי ליקוט וימי יער בטבע להעשרה, למידה והשראה.

בין הנושאים הנלמדים:

אנטומיה פיזיולוגיה
צמחי מרפא
ארומתרפיה
נטורופתיה ואורח חיים בריא
תורת החותמות
רפואת צמחים אנרגטית
שרפים, קטורות ובושמאות
ליקוט גידול שימור מזון וצמחי מרפא
הפקת פורמולות ורוקחות טבעית

בוגרות הקורס העומדים בדרישות בית הספר יקבלו
תעודה מטעם בית הספר הישראלי לצמחי מרפא.

 

מיקום מועד פתיחת הלימודים ועלויות

משך התוכנית: מסלול מלא לתעודת מטפל בצמחי מרפא שנתיים מלאות / מסלול שנתי להעשרה אישית

מסלול שנה א' לתעודת צמחי מרפא שנה א' – מה26/10/2023 ועד ה7/6/2024 – שנה א' (מיד אחרי סוכות)
מיקום הלימודים: בית הספר הישראלי לצמחי מרפא בחוות ערוגות טיפוח אורגני – מושב שובה
בוויז: חוות שיח השדה

מועד ושעות: ימי רביעי בבוקר 15:00-9:00
עלויות: שנה א' – 10,000 (ניתן לחלק ל-12 תשלומים, רק 833 ₪ לחודש) / ₪ 500 ₪ הנחה ל-12 הנרשמות הראשונות!
דמי הרשמה על סך 700 ₪ כלולים במחיר המלא.

 

לפרטים והרשמה בית הספר הישראלי לצמחי מרפא
temp_img
תעודת הסמכה

תעודת הסמכה

עמידה בדרישות תוכנית הלימודים מקנה תעודת הסמכה בצמחי מרפא-
H.M.M
Herbal Medicine Mentor
יועצת ומלווה בצמחי מרפא

עמידה במסלול הדו-שנתי מקנה תעודת מטפל בצמחי מרפא

שאלות תשובות

איפה חוות צמחי המרפא שלכם נמצאת?

חוות צמחי המרפא של ערוגות נמצאת במושב שובה - כשעה נסיעה מתל אביב, שעה נסיעה מירושלים ורכבת מהירה וישירה מהצפון והמרכז לנתיבות (אנו נמצאים 5 דקות מנתיבות), מנסיוננו כבר לאחר השיעור הראשון יש התארגנות טרמפים לפי אזורים בארץ- וגם הדרך הופכת לחלק מהמפגש האנושי ויום הלימודים:)

האם יש צורך ברקע קודם-טיפולי/כימיה/ביולוגיה כדי ללמוד אצלכם?

לא! את תוכנית לימודי התעודה בנינו באופן שמותאם לאנשים בעלי רקע ולאנשים ללא רקע בכלל, כל חודש אנחנו לומדים את מערכות הגוף דרך עולם צמחי המרפא והארומתרפיה -מנסיוננו גם אנשים מתחום הרפואה והטיפול למדו את החומר העיוני והמעשי והעידו כי הוא שינה והוסיף לחייהם רובד עמוק מעשי ומשמעותי!

האם אפשר לעבוד בתום הלימודים כמטפל?

כדי לקבל תעודת "מטפל בצמחי מרפא" יש להשלים את התוכנית המלאה של שנתיים. כל מי שיעמוד בדרישות (ציון 60 ומעלה במבחנים), יקבל תעודה המאפשרת לעשות ביטוח אחריות מקצועית כמטפל בתחום הרפואה המשלימה. למי שלומד רק את שנה א' ישנה תעודה "צמחי מרפא שנה א'" וכמו כן תעודת מטפל בארומתרפיה.

כמה אנשים נמצאים בכתה אחת?

כל כתה מורכבת מ-30 תלמידים - אנחנו מאמינים בלמידה אישית ומעמיקה, עצם המפגש האנושי הוא חלק מחוויית הלימודים. בכיתת האונליין אין כמובן הגבלה על מספר התלמידים.

מה קורה אם אני מתחילה את הלימודים ומגלה שהסגנון לא מתאים לי?

כאמור, ההרשמה היא ללא סיכון וללא התחייבות לשלם את מלוא שכר הלימוד. אם לאחר שלושת המפגשים הראשונים, האדם מחליט מכל סיבה שהיא, לפרוש מהלימודים, הוא יחוייב ב 10% מעלות התוכנית + דמי ההרשמה, כך שיש לכם 3 מפגשים (14 שעות לימודים) להתרשם מהסגנון ולבחון האם זה מתאים לכם. במידה והחלטתם שזה לא מתאים לכם, אתם משלמים רק על החלק היחסי של הלימודים שבו נכחתם.

אני לא מעוניינת לבנות קליניקה או לטפל אלא רק העשרה עצמית האם התוכנית מתאימה לי?

כמובן! במקרה כזה את מוזמנת ללמוד רק את השנה הראשונה. התוכנית נבנתה באופן כזה שהיא לפני הכל לימודי העשרה עבורך. הכרות מעמיקה עם עולם צמחי המרפא ומיומנויות הכנת תמציות ופורמולות לך ולמשפחתך. בעשר השנים האחרונות כל מי שלמד אצלנו העיד שהלימודים לפני הכל שינו את זווית הראיה האישית שלו על חייו והשפיעו על בריאותו ואיכות חיו באופן עמוק.

מה ההבדל בין שנה א' לשנה ב'?

ההבדל הוא בהעמקה ובתעודת הסיום. לתלמידות שנה ב' יש תעודת מטפל בצמחי מרפא. לעומתן תלמידות שנה א' מקבלות תעודת צמחי מרפא שנה א' ותעודת מטפל בארומתרפיה. לרוב מיש רוצה לצלול להתמחות ולעבור חוויה משמעותית ומקצועית באמת תמשיך ללימודי שנה ב'. זו ההמלצה שלנו.

מה קורה אם יש חלילה התפרצות נוספת של קורונה או שיש מגבלות על התכנסות מכל סיבה שהיא?

במקרה כזה, הלימודים יועברו מרחוק, דרך האינטרנט, מידי שבוע. כלומר גם אלו הלומדים פיזית, בעצם יהפכו להיות לומדים במסלול של לימוד מרחוק. במידה וחלילה יהיו שוב הגבלות על התקהלות, וההגבלות יהיו למשך זמן קצר של עד 2-3 מפגשים, אותם כמובן נשלים גם באופן פיזי (נאריך את השנה בכמה שבועות).

הרשמה בטוחה ללא סיכון!

נרשמתם לתוכנית? הגעתם למפגשים הראשונים וראיתם שזה לא בשבילכם?

בשלושת המפגשים הראשונים (18 שעות לימודים) תוכלו לחוות ולהתרשם באופן בלתי אמצעי מהלימודים.
במידה ותרצו לעזוב את התוכנית מכל סיבה שהיא לאחר שלושת המפגשים הראשונים, תשלמו רק את החלק היחסי עבור מפגשים אלו (3 מפגשים מתוך 30 מפגשים עיוניים), כלומר 10% בלבד מעלות התוכנית + דמי ההרשמה.
אם השתתפתם רק במפגש אחד, תשלמו 1/30 ממחיר התוכנית + דמי ההרשמה.
כך שאין לכם כל סיכון בהרשמה.

מה ההבדל בנינו לבין תוכניות לימודים אחרות בארץ?

מאחר וצוות המורים שלנו למד לימד ומכיר מסלולים דומים בארץ, ומתוך ההכרות המעמיקה עם עולם לימודי צמחי המרפא הקיים- הרגשנו את הצורך וההכרח בשינוי מרענן:
ההבדל העיקרי והמשמעותי ביותר הוא החיבור המעשי לצמחים וארומתרפיה והלימוד המעמיק בפרקטיקות טיפוליות!

1. לימוד מעשי- כל תוכנית הלימודים מיועדת להכין אתכם לבניית קליניקה ,ליווי וייעוץ לאנשים .לכן תוכנית הלימודים היא הפרקטית והמעשית ביותר לצד העמקה והתמחות מקצועית. לא תצטרכו לחכות שנתיים עד למגע חי עם צמחים. כבר בחודש הראשון נפגוש את צמחי המרפא בחווה, נלקט,נייבש, ונכין פורמולות לפי תוכנית הלימודים ומערכות הגוף השונות!

2. התוכנית מרוכזת ויעילה- במקום לפרוש את הלימודים על 4 שנים הארכנו את יום הלימודים וריכזנו לכם אותו לשנה חווייתית ומשמעותית.

3. חוויה – במקום ללמוד במוסד,סביבת הלימודים מחוברת לאדם ולאדמה- כמו בתוכניות הלימוד המקצועיות ביותר בארה"ב ובחו"ל תוכנית הלימודים נמצאת בתוך חוות צמחי המרפא שלנו באווירה מיוחדת ונעימה מאד!

4.שעות קליניקה- החל ממחצית השנה כל תלמיד מקבל 2 אנשים להתנסות מעשית בליווי וייעוץ- איבחון והתאמת פורמולציות. שעות הקליניקה הן בליווי צוות המורים ומיועדות להכניס אתכם באופן מעשי לעולם הטיפולי.

לו"ז יום לימודים:

9:00-10:30 - אסתר לחמן שערי צמיחה - אנטומיה ופיזיולוגיה בראי הבריאות הטבעית, רפואת צמחים אינטגרטיבית.

11:00-12:30-צמחי מרפא,עיוני ומעשי.
מחקר, פיטוכימיה, בוטניקה, פרקטיקות טיפוליות, התוויות, פתולוגיות,הכנת פורמולות טיפוליות.
העמקה מקצועית בצמחי מרפא בריפוי המסורתי במקורות, ברפואה הסינית ובעולם העתיק בשילוב מחקרים עדכניים מתקדמים. מעל לכל מתודיקת לימוד המקנה יכולת למידה אישית בעולם צמחי המרפא.

13:00-14:30- ארומתרפיה - רפואת התמציות הארומטיות. הלימוד המעמיק ביותר הנבנה רובד רובד על פי מערכות הגוף השונות. ברמה הפיזיולוגית האנרגטית והמעשית.

14:30-15:30 - MASTER CLASS
כתת אומן-בכל חודש העמקה בנושא מסויים עם מומחים בתחום. בין הנושאים: בושמאות, ליקוט למאכל ומרפא, נטורופתיה, רוקחות טבעית, תזונה, פוריות ורפואת נשים, יוגה ומדיטציה, תורת החותמות.

*המערכת יכולה להשתנות קלות מבחינת הזמנים.

WhatsApp chat