שאלות נפוצות

[vc_row row_type=”row” type=”in_container” parallax=”” parallax_overlay=”” video=”” video_overlay=””][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

קוסמטיקה טבעית-וקוסמטיקה אורגנית מחוייבת בשימוש בחומרי גלם טבעיים בלבד, ללא כימיקלים,חומרים משמרים או מקציפים סינטטים- הכל על טהרת עולם הצומח.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_type=”row” type=”in_container” parallax=”” parallax_overlay=”” video=”” video_overlay=””][vc_column width=”1/1″][vc_accordion collapsible=”” disable_keyboard=”” title=”שאלות ותשובות”][vc_accordion_tab title=”רגע,אז למה בעצם לא להשתמש בקוסמטיקה הרגילה? “][vc_column_text]

בעבר חומרי הגלם לכל צרכי הנקיון וטיפוח הגוף היו חומרים טבעיים בלבד-חומץ,לימונים,קליפת אגוז, שמנים מפירות שונים, וחליטות עלי-כותרת-מי ורדים ואינסופ חומרים מהטבע, עם התפתחות התעשייה והכימיקלים- הצלחנו לייצר חיקויים סינטטיים במעבדות למולקולות הריח של חומרים טבעיים- כמו לבנדר- אבל הכימיקלים עוד לא יודעים לחקות את איכויות הריפוי והיופי שיש לחומרים המקוריים בטבע- בנוסף החומרים הסינטטיים מזוהים ברעלים בגוף, מצטברים ברקמות ויוצרים גירויים בדרכי הנשימה-אגזמות-מיגרנות-הפרעות הורמונליות ועד הצטברויות של גידולים סרטניים.

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”אז מה זה קוסמטיקה טבעית-אורגנית? “][vc_column_text]

קוסמטיקה טבעית-וקוסמטיקה אורגנית מחוייבת בשימוש בחומרי גלם טבעיים בלבד, ללא כימיקלים,חומרים משמרים או מקציפים סינטטים- הכל על טהרת עולם הצומח.

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”ומה ההבדל בין קוסמטיקה טבעית לקוסמטיקה אורגנית??? “][vc_column_text]בארץ אין חוק מה זה “מוצר טבעי” – על כן רבות החברות שמטעות את הציבור וכותבות טבעי כאשר בפועל משרד הבריאות לא מכיר בהגדרה זו ולאחרונה אסר לכתוב את המילה טבעי על מוצרים. עדין רבות החברות המטעות את הציבור בציון של רכיבים טבעיים/אורגנים במוצר כאשר בפועל המוצר עשוי מהרבה חומרים מזיקים.

בהנחה שאתם באמת קוראים את המרכיבים מאחור ומזהים את כל המרכיבים כטבעיים באמת  ובהנחה שזה באמת מה שקיים במוצר –  קוסמטיקה טבעית משתמשת בשמנים מזוככים שעברו הפקה באמצעות חומר כימי שנקרא קסאן. שיטת הפקה זו נפוצה וזולה. באמצעותה מופק שמן רב יותר משיטת הכבישה הקרה והרבה יותר זול. מה שאומר ששמנים מזוככים “טבעייים” לא רק שלא יותר טובים מחומרים סינתטיים – אלא לעיתים הם אף יותר מזיקים. כמו כן הגידול של זרעי השמן גודלו תוך דישון וריסוס כימי כאשר בתוך הזרע מתנקזים רוב הרעלנים…כמו כן שקוסמטיקה טבעית משתמשים בחומרים “טבעיים” שעברו GMO פעמים רבות – מה שאומר שאתם מחדירים מולקולות “טבעיות” שחשודות כמסרטנות…

כך שיש הבדל שמים וארץ בין “טבעי” לאורגני”. בתקן האורגני אתם יודעים שיש פיקוח שהשמנים בכבישה קרה, גידול אורגני של הזרעים, ללא שימוש בחומרים שעברו הנדסה גנטית, עם משמרים צמחיים ידידותיים לאדם ולסביבה ללא בשמים סינתטיים.

מעתה כאשר חברה או מוצר מצהיר על עצמו “טבעי” או “אורגני” – אם הוא לא מפוקח הוא עובר על החוק. אז אל תתנו יותר שיעבדו עליכם ודרשו לקבל את האישורים הנדרשים.

חשוב לנו להדגיש שאנו עובדים עם חומרים אורגניים בלבד והשימוש במושג “קוסמטיקה טבעית”- הוא רק בגלל שהוא נגיש ומוכר יותר לאנשים!
אז לשם הדיוק אנחנו בית מלאכה לקוסמטיקה אורגנית….[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”איך זה יכול להיות שאין גוף בקרה למוצרים קוסמטיים??? “][vc_column_text]ארגון הבריאות העולמי הגדיר שכל חומר לשימוש פנימי- כמו תרופות ומזון מחוייב בבקרת איכות כלשהי, לעומת זאת כל חומר שהוא “לשימוש חיצוני בלבד”( מכירים את האותיות האדומות מהשמפו??) אינו צריך בקרה קפדנית מאחר שהוא לשימוש חיצוני, ההגדרה הזו היא סכנה ציבורית- מאחר וכל חומר הנמרח-מרוסס ומסבן את גופנו חודר למחזור הדם, לדרכי הנשימה ולתאים בגופנו!!!
חדשים לבקרים ארגון הבריאות האירופי והאמריקאי מוציאים חומרים סינתטיים מרשימת החומרים המותרים לשימוש במוצרי קוסמטיקה רגילים – משמע שמה שמותר היום – סביר שמחר ייאסר. זאת בניגוד לחומרים טבעיים שטבעי לגוף להשתמש בהם.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”מה מייחד את המוצרים שלכם ממוצרי קוסמטיקה טבעית אחרת? “][vc_column_text]בראש וראשונה מוצרינו אורגנים באמת – ופיקוח חיצוני לא-תלוי מעיד על כך!!!
אנחנו מאמינות בלב שלם שהאופן בו נוצר דבר משפיע על המשתמש בו- חיברנו עקרונות חברתיים ,מוסריים,סביבתיים,ואיכותיים בתהליך הפקת המוצרים- חומרי הגלם הם המשובחים והמקוריים ביותר, זהו עסק נשי- של אמהות המאמינות בערך המשפחה לפני הכל, החברה שומרת שבת-ואינה מעסיקה עובדים בחגים ושבתות. אנו מתנגדים לניסויים בבעלי-חיים הנפוצים במוצרים קוסמטיים,  קוסמטיקה אורגנית היא ערך וצורת חיים עבורנו!
אנו חברה מקומית-ישראלית. משתדלים לרכוש חומרי גלם מקומיים בעיקר, צמחי המרפא שלנו גודלו בגינתנו האורגנית- או בחווה אורגנית בערבה ובגליל. במקביל למוצרים אנו עוסקות גם בהרצאות המלמדות אותכם- להיות צרכנים חכמים ואחראים לגופכם-ומשאירות בידיכם את הבחירה! שימוש במוצר של “ערוגות”-הופך אתכן לשותפות המחזקות עשייה זאת![/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”וואו! זה נשמע עולם שלם- מה עוד אתם עושים? “][vc_column_text]זה אכן עולם שלם- זוהי תפיסת חיים אקולוגית-הוליסטית, אותה אנו בעצם הופכות למוצרי בוטיק אורגניים יוקרתיים -לקוסמטיקה טבעית-אורגנית ומציעים לכן לקחת חלק בטוב שעומד מאחורי המוצר.

עם זאת אנו מאמינות בצעדים קטנים לשינויים גדולים- אנו מרצות ברחבי הארץ על האופן בו תוכלו להוציא חומרים רעילים ומסוכנים מביתכם-ולהחליפם במוצרים משובחים איכותיים וטבעיים באמת! אנו מלמדות איך להבין את האותיות הקטנות שעל השמפו שלכם- ואיך תוכלו להיות יצירתיות ולהכניס איכות אחרת לכם ולביתכם….

לאחרונה פתחנו גם חנות טבע מקומית בחנות המפעל שלנו בנתיבות, במטרה לחבר ולקשר בין המזון דרך הפה והמזון דרך העור בתודעה של אנשים באיזור ובארץ.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”אך המוצרים שלכם נשמרים לאורך זמן? “][vc_column_text]היום – אנו משתמשים בחומרים משמרים שיש לטבע להציע. המשמרים שלנו 100% טבעיים, בטוחים לשימוש ומאושרים לשימוש בקוסמטיקה אורגנית.
אנו משתמשים במספר תמציות צמחים שיש להן תכונות שימור גבוהות – עשב לימון, לבנדר, יערה ורוזמרין. משמרים אלה אינם מוגדרים “משמר” לפי רשימת המשמרים הכימיים של ארגון הבריאות הבינ”ל ועל כן ניתן להצהיר על המוצר – ללא משמרים – כאשר בעצם אנחנו לוקחים את יכולות השימור מהטבע. כמו כן – אנו מקפידים בקרמים על אריזות איירלס (ללא אוויר) איכותיות המאפשרות חיי מדף ארוכים יחסית בגלל היעדר המגע עם אויר ועם הידים של הלקוחות. בזאת אנו מקדימים את ההחלטה הרגולטיבית של האיחוד האירופי לעבור לאריזות איירלס לכל מוצרי הפנים עד שנת 2016.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”מה ההבדל בין אקוסרט לתקן אורגני שלכם “][vc_column_text]אקוסרט הוא ארגון פיקוח צרפתי שהוקם כדי לפקח על קוסמטיקה. בתור כזה הוא קבע מדרג קריטריונים שיתאים לכמה שיותר חברות ומוצרים לקבל את אישור אקוסרט למוצריהם.
אקוסרט תקן טבעי: 50% חומרי גלם ממקור טבעי כאשר 5% מהם צריך להיות בפיקוח אורגני. בעוד שאר 50% יכולים להיות סינתטיים.
אקוסרט תקן אורגני: 95% חומרי גלם טבעיים – כאשר מתוכם 10% צריך להיות אורגני, ושאר ה- 5% מכלל החומרים יכולים להיות סינתטיים.
יש חובה לפי אקוסרט להצהיר איזה אחוז טבעי או אורגני מהמוצר – כך שאם אתם נתקלים באישור אקוסרט – תבררו אם זה אישור על מוצר בתקן הטבעי או האורגני וכמה אחוז ממנו בפועל טבעי/אורגני.
התקן האורגני שאמצנו הוא זהה לתקן של מזון אורגני  – בפיקוח חברת IQC  הישראלית לבקרה ואיכות קובע שהמוצר חייב להיות 100% מחומרים טבעיים בכבישה קרה ללא GMO, כשמתוכם 95% מהחומרים אורגנים (מסך חומרי הגלם לא כולל מים), עם משמרים טבעיים מאושרים בלבד, ללא מבשמים סינתטיים.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”האם המוצרים יכולים לגרום לאלרגיות?”][vc_column_text]

המוצרים הינם היפראלרגניים, מה שאומר שנוסו על מתנדבות ולא נמצאו רגישויות למוצרים, כמו כן רוב הרגישויות שיש בהקשר למוצרי קוסמטיקה קשורות למשמרים הרעילים שמשתמשים בתעשייה הקונוונציונאלית וה”טבעית”. רוב הנשים לא יודעות זאת אבל רוב התופעות האלרגיות קשורות לחומר המשמר. המשמרים הצמחיים שאנו משתמשים בהם מפחיתים למינימום את הופעת אלרגיות או רגישויות. במידה וחס ושלום אתן רגישות לצמח זו או אחר – אנחנו תמיד כאן לקבל חזרה ולזכות אתכןJ

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][/vc_row]