3 דרכים להדבק במקום העבודה בחורף:)

לאחר המון סדנאות חורף בריא שהעברתי בארגונים וחברות שונות יצא לי לראות איך בכל מקום יש את התנאים המושלמים ליצירת עובדים חולים, כמובן שתמיד דאגתי לתפוס את המנהל בצד ולספר לו איך אפשר למנוע את זה, ועכשיו אני מספרת גם לכן…

את רוב שעות היום שלנו רובנו מעבירות במקום העבודה- הרבה פעמים מדובר במשרדים או חללים סגורים\ללא חלונות ממוזגים על ידי מזגן- מידי פעם קמים לכוס קפה והופ פתאום הגרון מעקצץ האף נוזל הראש כואב וימי מחלה מתחילים להצטבר..

מוכר? זה ממש לא חייב להיות ככה! ובואי תהיי את הראשונה לשדרג את סביבת העבודה שלך ולהוסיף בריאות טבעית ליומיום- איך? בחמישה שינויים קטנים ומשמעותיים-

אז ככה..

  1. אוויר נקי- חדר סגור ממוזג מלא אנשים נושמים הוא סביבה רעילה עבור כולם! דאגו לפתוח חלון ולהכניס אוויר צח ונקי גם כשקר בחוץ. אם זה לא אפשרי קחו אץ הפסקת האוכל החוצה וצאו לנשום אוויר נקי .
  2. עוד דרך פשוטה לטהר את האוויר זה להוסיף עציצים וצמחים שמשחררים חמצן נקי בחדר-צמחים קולטים פחמן דו חמצני-ופולטים חמצן נקי אה, והם גם משמחים ויפים:)
  3. מזגן-אאווט! מזגן מייבש את נדיות הריאה הוא מייבש את האוויר ומאפשר התפתחות חיידקית באוויר- עדיף לחמם בעזרת רדיאטור קטן או לחמם לשעה בבוקר ואז לכבות.
  4. פינת הקפה- כמה כוסות קפה את צורכת ביום? קפה הוא לא שתיה! הוא לא מוסיף לחות לגוף להיפך הוא שודד המינרלים הגדול, הוא חומצי והופך את הגוף לפגיע וזמין לתפוס כל חיידק בסביבה- מה עושים? משקיעים בפינת תה חדשה מביאים צמחי מרפא, חליטות מעניינות ומיצים טבעיים ודואגים לספר לכולם למה זה מעולה-באחת מחברות ההייטק הכריזו על תחרות פינת הקפה בין המחלקות השונות אחרי ההרצאה שלנו:) ג’ינג’ר,לימון,דבש,צ’אי,קינמון-יש עולם שלם מעבר להרי הקפה החשוכים:)
  5.   הדליקו מבער עם שמנים אתרים מרעננים בעונת מעבר/חורף אני אוהבת בעיקר לפזר לכולם אקליפטוס/לימון/תפוז. השמנים האתריים הם אנטיספטיים אנטיבקטריאליים-מרחיקים חיידקים מטהרים את האוויר משאירים ניחוח עמוק ועדין ומשמחים את הלב…

אז שתפו את הפוסט הזה עם החבר/ה הכי טוב שלכם בעבודה! ועם הבוס כמובן:)

חורף חם ובריא,

אסתר